6 Nisan 2018 tarihinde Hakkari ili Çukurca ilçesinde el yapımı patlayıcının infilakı sonucunda şehit olan ilçemiz Tastepe köyünden Şehit Uzman Çavuş Anıl YALAP'ın adının verildiği Kofçaz Merkez İlkokulu'nun isim değişikliği ve Şehit Köşesi'nin açılış törenleri 6 Haziran 2018 tarihinde Sayın Vali Osman BİLGİN, Tugay Komutanı Piyade Alb. Cihan UZUN, Belediye Başkanlarımız, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR ile ilimiz ve ilçemizdeki protokolün diğer üyelerinin ve Kofçaz halkının yoğun katılımı ile gerçekleşmiştir. 
    Şehidimizin annesi Kıymet YALAP, şehidimizin babası Elmas YALAP, Kofçaz Kaymakamı Sayın Ahmet GÜNERİ ve Kırklareli Valisi Sayın Osman BİLGİN Şehit Anıl YALAP İlkokulu ve Şehit Köşesi'nin açılış töreninde konuşma yapmışlardır. 
    Sayın Vali Osman BİLGİN, yapmış olduğu konuşmasında : Şehit Anıl YALAP'ın vatanın birliği, selameti ve geleceği için canını feda ettiğini, daha önce görev yaptığı bölgede yaralanarak gazi olduğunu ancak gazilik rütbesini kabul etmeyerek yeniden görevine döndüğünü belirterek Türk milletinin ve gençliğinin vatanı için canını her zaman seve seve vermeye hazır olduğunu ifade etmiştir.
    İl Müftüsünün yapmış olduğu dualarla Şehit Anıl YALAP İlkokulu'nun açılış kurdelesi kesildikten sonra Şehit Köşesi'ni ziyaret eden Sayın Vali Osman BİLGİN şehit defterini imzalamıştr.
    Açılış sonrasında Kofçaz Kaymakamlığını ziyaret eden Sayın Vali Osman BİLGİN, köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelerek muhtarların taleplerini dinlemiştir.